Od igły do maszyny to zajęcia pozalekcyjne podczas których dzieci wyszyły serwetkę, uszyły poduszkę, zrobiły maskotkę, kwiaty oraz szydełkowały. Wytrwale fastrygowaly, nawlekały igłę, nawet szyły przy maszynie. Pomagały im w tym p. Małgorzata Pituła oraz Anna Podhorecka.

Elementy robotyki i programowania

To zajęcia w których uczniowie klas 4-6 rozwijali umiejętności i pogłębiania wiedzy informatycznej. Na zajęciach z programowania z elementami robotyki dzieci rozwijały swoje umiejętności w zakresie programowania, kreatywności, myślenia logicznego, strategii w działaniu, a także wyobraźni. Każdy uczeń zaprogramował tak swojego robota (mBota) aby wykonał dokładnie to, co zostało zapisane w programie mBlock. Uwieńczeniem zajęć był wyścig zaprogramowanych przez uczniów mBotów na korytarzu szkolnym.

Projektowanie z drukiem 3D

Na zajęciach z druku 3D uczniowie mogli zaprojektować własne modele, dzięki temu rozwijali własną wyobraźnię i myślenie przestrzenne .

Zajęcia z robotyki i druku 3D prowadził p. Tomasz Jawornicki.