PROJEKT DLA KLAS 1-3 „KLASA W TERENIE”

by

Klasy 1-3 przystąpiły w bieżącym roku do realizacji działań w ramach ogólnopolskiego projektu KLASA W TERENIE, którego celem edukacyjnym jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu angażującej różne zmysły. Klasa 3a odbyła ciekawą wycieczkę do Technikum Leśnego w Rogozińcu, gdzie została powitana grą na rogach myśliwskich. Ta lekcja w terenie to m. in. bliski kontakt ze zwierzętami – w sokolniku uczniowie mieli możliwość obcowanie z ptakami, które są leczone z różnych powodów np. doznały różnych obrażeń; przejście ścieżkami dydaktycznymi, dzięki którym dzieci poznały grzyby i ich znaczenie, ptaki żyjące w lasach oraz ich cykl dobowy (ptasi zegar), owady leśne i ich znaczenie dla ekosystemu, a także metody ochrony lasu metody ochrony lasu. Uczniowie oglądali ciekawe tematyczne tablice, oglądali z bliska domy dla jeży, budki lęgowe dla ptaków, paśniki i lizawki dla większych zwierząt. Podczas wycieczki miały również okazję do nauki rozpoznawania śladów zwierząt, zapoznania z pracą pilarza i leśnika. Nie obyło się również bez poszukiwania leśnych skarbów. Klasy 1a, 1b, 1c w ramach projektu aktywnie spędziły lekcje w pobliskim Liliowym lesie korzystając z darów lasy do stworzenia prac oraz wykonując aktywności fizyczne na ścieżce zdrowia. Dzieci spędzając aktywnie czas promowały zdrowy styl życia. Klasa 2c odbyła ciekawą wycieczką regionalną do Winnicy Żelazny – uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przebiega uprawa winorośli i jak powstają rodzynki. Przy okazji mieli możliwość spróbowania różnych odmian winogron i spędzenia aktywnie czasu przy pięknej słonecznej pogodzie w myśl zasady „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Była to też okazja do wyzwania artystycznego – dzieci malowały winogrona na przygotowanych płótnach. Koordynator projektu: Edyta Kowalska

Skip to content