Majowy Tydzień Bibliotek za nami

by

Trwał od 8 do 15 maja i rozpoczął się Słodkim Kiermaszem Książek, słodkim, bo połączonym ze sprzedażą wypieków przygotowanych przez rodziców naszych uczniów (jeden z wypieków był nawet mój, jak obiecałam).

Pięknie nasz kiermasz przebiegał, było mnóstwo dzieci, do tego stopnia, że nie zrobiłam zdjęcia w tym czasie (szkoda). Pomagali mi chłopcy z klasy siódmej, bardzo zaradni ludzie : Maciej, Krystian i Ignacy, lecz mnie pozostawała wciąż obsługa czytelników, dlatego na plan dalszy zeszła kwestia zdjęć, zresztą zeszła tak dlatego, że o niej w końcu zapomniałam.

Plakaty przygotowały dziewczyny z 7C: plakat do kiermaszu i plakat obejmujący wszystkie akcje czytelnicze w ramach Tygodnia, w tym roku pod hasłem: Otwierasz. Odkrywasz. Tablicę Bookflixa złożyli również uczniowie klasy 7C, tym razem chłopcy – trzech chłopców.

Akcje takie jak loteria czytelnicza czy „Poczytajmy sobie” cieszą się wciąż sporym zainteresowaniem, bo trwają do przyszłego roku szkolnego. Polegają obie na czytaniu książek i zbieraniu punktów: jedna książka jeden punkt. Różnica jest taka, że w przypadku loterii uczeń czyta sam losowo wybraną książkę, a w drugim przypadku z rodzicem dowolną. Rozstrzygnięcie gdzieś około października tego roku.

Bookflix jest już wypełniony tytułami książek w kategoriach: polecane przez nas, przez uczniów, najczęściej wypożyczane i najpopularniejsze. Ranking powstał między innym lub głównie dzięki specjalnym bookflixowym ankietom wypełnionym przez uczniów.

Tydzień Bibliotek uważam za w pełni udany.

Dziękuję za współpracę Rodzicom, bez których Słodki Kiermasz pewnie nie zakończyłby się takim sukcesem: zarobiliśmy na nowości czytelnicze ok 560zl (!). Poza tym Rodzice zapewnili nam książki na kiermasz, prawie nowe, z półek swoich pociech i za ich zgodą, robiąc przy okazji miejsce na nowości.

Bardzo dziękuję uczniom za liczny udział i jeszcze raz Rodzicom za dobre serca. Miałam do czynienia z przesympatycznymi Rodzicami. I aktywnymi czytelniczo uczniami.

W tym sens takich przedsięwzięć i pracy w nie włożonej. A przede wszystkim radość.

Przejdź do treści