Europa i Ja

by

Również w tym roku szkolnym podopieczni świetlicy dla klas pierwszych uczestniczą w ogólnopolskim projekcie „Europa i ja” Po poznaniu Włoch w ubiegłym roku obecnie zaznajamiamy się z Wielką Brytanią. Pierwszy semestr była to realizacja następujących zadań:

  1. Poznajemy symbole narodowe wybranego państwa.
  2. Poznajemy bajkę, film, słuchowisko lub film z wybranego państwa.
  3. Stwórzcie słownik obrazkowy
  4. Muzyka w wybranym państwie.

Realizując pierwsze zadanie każde dziecko wykonało opaskę na głowę z Union Jack. Następnie mieliśmy literacką podróż z książką „Zaczarowany Ogród” autorstwa Frances Hodgson Burnett, a nawet sami posadziliśmy cebulki żonkili. Realizując kolejne zagadnienie dzieci wykonały grę memory z obrazkami i podpisem kilku słów w języku angielskim. Z kolei jako aktywność muzyczną poznaliśmy piosenkę i zabawę „Old Mc Donald”

Wszystkie zajęcia cieszyły się dużą frekfencją oraz zainteresowaniem uczniów.

V.S i M.R.

Skip to content