Apel z okazji ,,Dnia Edukacji Narodowej”

by

16 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Klasa VIa (P.Rudek) i VIb ( D.Jawornicka) przygotowały program artystyczny i souveniry dla nauczycieli. Na tę okoliczność powstała specjalna piosenka – adaptacja utworu „Mój przyjacielu” do nowych słów („Nauczycielu”), do nagrania której wokalu użyczył nasz nauczyciel Tomasz Jawornicki. Przedstawienie poprzedziły dwa utwory muzyczne. Wystąpiła Pola Jankowska z klasy IV b w utworze „Bella Ciao”, który pięknie wybrzmiał na gitarze. Kolejnym akcentem była piosenka – kompozycja własna Nadii Kaźmierczak ( IV b), która ukazała jej talent wokalny. Klasy szóste wprowadziły nas w świat kolorowej szkoły. Program z przymrużeniem oka przybliżył, jakie mogą być typy nauczycieli, jak też – co kryje się w uczniowskich zeszytach? czy istnieje język, który nic nie znaczy? Jak barwne są charaktery uczniów i jak się uczyć przez zabawę?

Dziękujemy serdecznie wszystkim wykonawcom i ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego zadania, nauczycielom za opiekę i dopełnienie organizacyjne całości, pani Barbarze Kopacz za pamiątkę fotograficzną, pani Annie Wojewodzie za zaangażowanie uczniów do stworzenia podarunków. Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom życzymy, aby każdy dzień w naszej szkole był pełen inspiracji i uśmiechu.

Red. D.Jawornicka

Skip to content