„Narysuj Filharmonię ” i „Kolorowa Muzyka”

3 czerwca w Filharmonii Zielonogórskiej im.T.Bairda rozstrzygnięto dwa konkursy plastyczne o zasięgu regionalnym i miejskim. Klasa 2b z tej okazji wybrała się na koncert połączony z wręczeniem nagród koleżankom laureatkom. Joanna Klekiel za pracę przygotowaną pod opieką pani Iwony Macias zajęła I miejsce w konkursie pod hasłem „Narysuj filharmonię ” na projekt czerwcowego plakatu dla Filharmonii Zielonogórskiej. W Regionalnym Konkursie Plastycznym „Kolorowa Muzyka”, organizowanym przez Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I ° w Zielonej Górze również mamy sukcesy. Antonina Stencel zdobyła II miejsce za pracę „Zielone zaklęcie” inspirowaną utworem Claude’a Debussy’ego, a I nagrodę otrzymała Lena Bakalarczyk za rysunek „Kaprysy Pani Muzyki”, stworzony podczas słuchania kaprysu N.Paganiniego. Uczennice pracowały pod kierunkiem pani Danuty Jawornickiej. Podczas uroczystości dzieci odkrywały brzmienia instrumentów wielkiej orkiestry symfonicznej, podążając za kolejnymi ogniwami utworu (skomponowanego przez samego dyrygenta!) w poszukiwaniu skarbów. Na pewno wyszliśmy bogatsi. Zwycięzcom gratulujemy!