Dnia 7.07.2023 r. grupa uczniów z klasy VIc pod opiekom wychowawcy Tomasza Stachowiaka i Patrycji Dobrzyńskiej udała się na wycieczkę do Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Na miejscu uczniowie oprowadzeni zostali po ośrodku przez wolontariusza, który opowiadał o codziennej pracy w schronisku, panujących tu warunkach, interwencjach ratowniczych dla zwierząt, warunkach do spełnienia adopcji, a także o ciekawostkach związanych z żywieniem, aktywnością i charakterem danego zwierzęcia. Na koniec klasa wybrała się na spacer po lesie w towarzystwie uroczego psiaka „Halinki”. Przekazano także dary ze wspólnej zbiórki w postaci mokrej i suchej karmy.

Była to dla nas ważna lekcja o niesieniu bezinteresownej pomocy, pochyleniu się nad losem pokrzywdzonych zwierząt, oraz promocja wolontariatu.

Warto jest pomagać!