DZIEŃ PUSTEJ KLASY

W minionym tygodniu zespół edukacji wczesnoszkolnej: klasy 1a, 1b, 1c, 2a, 2c oraz 3a i 3b przyłączył się do Ogólnopolskiej Akcji pn. Dzień Pustej Klasy, który promuje edukację poza murami szkoły. Jego ideą jest, aby dzieci podczas zajęć mogły spędzać czas, uczyć się i bawić w przyrodzie nie tylko od święta, ale na co dzień. Żeby znalazł się czas i chęci, by wychodzić jak najczęściej. W naszej szkole znalazł się czas m.in. do twórczych inicjatyw przez Leśną Bandę. do ciekawych odkryć podczas wyjazdowych wycieczek oraz bardzo wielu odkryć przyrodniczych w terenie w pobliżu szkoły. Było mierzenie obwodów drzew, poszukiwanie skarbów ukrytych przez uczniów, którzy zamienili się w wiewiórki, inicjatywy sportowe, które są ważne dla zdrowia oraz wyzwania plastyczne. To czas przede wszystkim spędzony w miłej atmosferze integrujący zespoły klasowe oraz pokazujący alternatywę dla nauki w szkole. Klasy 3a i 1 c doświadczyły ciekawych przeżyć historycznych: przeniosły się w czasy średniowiecza, uczestniczyły w turnieju rycerskim, strzelaniu z łuku, poznali wiele ciekawostek z czasów wspomnianej epoki.