Regulamin wolontariatu

Zaświadczenie o wolontariacie

Porządki

W ramach współpracy wolontariatu szkolnego na rzecz środowiska lokalnego w sobotę 19.11 nasi wolontariusze pomagali w porządkowaniu terenu wokół parafii MBNP. Wspólna praca i zaangażowanie przyniosły ogromne efekty: zasadzono 131 krzewów i zebrano 100 worków liści!!! Dziękujemy.

Wolontariat SP8

Pola nadziei

Jak co roku działalność wolontariatu w szkole zaczynamy od wsparcia zielonogórskiego hospicjum.
W holu szkoły są sprzedawane cebulki tulipanów całkowity dochód ze sprzedaży przekazujemy na potrzeby hospicjum. Zapraszamy do włączenia się w akcję!!!
 Klasa VI b - organizuje zbiórkę dla zielonogórskiego schroniska. Zbieramy karmę, koce, środki czystości. Przyniesione rzeczy zostawiamy w swoich klasach.

Pomóż psiakom i kociakom – włącz się w akcję!!!

Wolontariusze naszej szkoły włączyli się w działalność wolontariatu parafialnego
efekty to ogromna ilość kartek świątecznych,własnoręcznie wykonanych,  będą one sprzedawane  w pierwszą niedzielę adwentu – 28.11.2021.
Kolejne warsztaty – „Robimy wieńce adwentowe”odbędą się 27.11.2021 godz.11.00-13.00.
Uzyskane ze sprzedaży fundusze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży
z parafii MBNP.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sprzątanie cmentarza

Uczniowie  klasy VII c w ramach pracy szkolnego wolontariatu sprzątali  zaniedbane i opuszczone groby na Jędrzychowskim cmentarzu.
Jak widać ciężka praca przyniosła efekty i wzbudziła uznanie wśród przypadkowo spotkanych osób. Dziękujemy i zachęcamy innych do naśladowania.

DZIAŁANIA WOLONTARIATU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W ZIELONEJ GÓRZE

Tegoroczną działalność wolontariatu w naszej szkole rozpoczęliśmy akcją Pola Nadziei, sprzedawaliśmy cebulki żonkili, dochód w kwocie 770 zł został przekazany do zielonogórskiego hospicjum. Uczniowie klas VII przygotowali plakaty, zajęli się sprzedażą i propagowaniem idei wolontariatu w klasach I-III

Klasa I a wraz z wychowawczynią zasadziła cebulki przy naszej szkole.

Oczywiście pamiętamy też o zwierzętach, kl V b przeprowadziła zbiórkę karmy, koców, środków czystości dla zielonogórskiego schroniska. Uczniowie całej szkoły przynosili dary dla zwierzaków i jak zawsze było ich bardzo dużo!
Wszystkie dary z pomocą rodziców zostały dostarczone do siedziby schroniska.

MAJA KONTRA SMA

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, dziadkom za pomoc w zbiórce kasztanów, która ma na celu zdobycie środków potrzebnych na kosztowne leczenie Mai chorej na SMA.

Nasza akcja trwa nadal pod hasłem Rzeka Grosza zbieramy drobne grosiki.
Prosimy uczniów z wychowawcami o przygotowanie klasowych skarbonek, do których będziemy zbierać przyniesione grosiki.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję!!!

Innym pomagamy radość z tego mamy!!!